KREDYTY DLA ROLNIKÓW

Rolnictwo w Polsce ciągle się rozwija, i musi sprostać wymaganiom rynku czy zmieniającym się technologiom, które pociągają za sobą nierzadko duże koszty. Tu z pomocą przychodzi kredyt dla rolników.

KREDYT ROLNICZY - CZYM JEST I JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ

W Polsce rolnictwo stoi na wysokim poziomie. Nie dziwi więc, że rolnicy coraz chętniej sięgają po specjalistyczne maszyny, szkolą się czy poszerzają swoją działalność. W codziennej pracy i ulepszaniu swoich usług pomocne są z pewnością kredyty dla rolników, które mogą być wykorzystane w różnych celach - począwszy od kupna nowych maszyn, a na sprzęcie AGD i RTV do domu skończywszy. Co więcej, kredyt dla rolników wykorzystany może być także na cele zdrowotne dla rolnika i jego rodziny. Czym więc różni się on od kredytu gotówkowego i jakie warunki należy spełnić, aby móc się starać o tę formę finansowania?

Kredyt rolniczy dostosowany jest do specyficznych potrzeb tej grupy. Może być potraktowany jak zwykły kredyt gotówkowy dla osób utrzymujących się z gospodarki lub typowy kredyt dla rolników na środki trwałe lub inwestycje.

Zdolność kredytowa rolnika obliczana jest na podstawie dochodów m.in. faktur, dopłat czy tzw. hektara przeliczeniowego (jednostki kalkulacyjnej bazującej na rzeczywistej powierzchni użytków rolnych). Nierzadko brane pod uwagę również prognozowane zyski z hodowli czy upraw. Aby móc starać się o kredyt dla rolników wymagane jest posiadanie minimum 1 hektara ziemi uprawnej.

Aby uzyskać kredyt wymaganymi dokumentami są: dowód osobisty, numer NIP oraz decyzja Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego. Ponadto do uruchomienia kredytu potrzebne będzie także zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami KRUS oraz z podatkami.

Na decyzję o przyznaniu kredytu dla rolników czeka się stosunkowo krótko. Informacja ta przekazywana jest nierzadko już po 24 godzinach od wypełnienia wniosku.

Maksymalna wysokość kredytu oraz czas jego spłaty różni się w zależności od konkretnego banku. Mnogość propozycji kredytów dla rolników, świadczy tylko o tym, jak ważna i potrzebna jest to grupa.

W BDJ FINANCE POMOŻEMY W UZYSKANIU KREDYTU ROLNICZEGO

W BDJ Finance z chęcią pomożemy dobrać odpowiednią formę kredytu. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania, dokładnie przyjrzymy się obecnej sytuacji finansowej, a także wspólnie wypełnimy niezbędny wniosek oraz wskażemy jakie dokumenty będą niezbędne. Wspólnie wybierzemy opcję, która będzie najbardziej korzystna dla Państwa. Zapraszamy do kontaktu.

TOP